Izolacja akustyczna mieszkania

Problem hałasu w mieszkaniach jest niestety poważny, bo nie tylko cierpi na tym słuch domowników, ale całe ich zdrowie. Kłopot nasilił się wraz z nowoczesnym budownictwem, które wrażliwe jest na kilka problemów, które nie zostały przewidziane, na przykład pogłos w dużych wnętrzach. Fala dźwiękowa się niesie i przeszkadza domownikom oraz sąsiadom.

Nie lepiej jest niestety w starym budownictwie, zwłaszcza w blokach z wielkiej płyty, gdzie oszczędzano na wszystkim i ściany bywają bardzo cienkie. Także tutaj warto stosować izolację akustyczną. Izolacja akustyczna nie jest trudna Wyciszenie pomieszczeń zmusza nas do układania w nim grubych dywanów czy stosowania nie wiadomo jakich rozwiązań powodujących zagracenie. Można spokojnie korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Nie jest to też kosztowne. Ważne jest tylko, by nie zapominać o sufitach. W ich wypadku można wykorzystać rozwiązania przeznaczone do budynków użyteczności publicznej, które zostały estetycznie przystosowane do potrzeb domów mieszkalnych.

Świetnym przykładem jest powłoka napinana z nadrukiem. Ściany Wygłuszanie ścian można osiągnąć poprzez specjalne chropowate tapety. Im grubsza, tym lepiej tłumi. Taka tapeta eliminuje echo, nie przepuszcza dźwięku, a niektóre jej typu mogą być malowane. Inne opcje to panele akustyczne. Ich bogatsza wersja, panele drewniane, to już jednak specyficzna opcja wystroju. Wyciszenie trójwymiarowe Jedną z nowoczesnych możliwości są panele 3D. Są ekologiczne, są skuteczne i są bardzo nowoczesne z wyglądu. Ciche okna Blokowanie hałasu zza okna to jedna z podstawowych kwestii. Zwykłe okno jest w stanie zmniejszyć hałas o 32dB. Stawiać należy na okna o wskaźniku Rw na poziomie 42bD, co robi wielką różnicę.

Metodą na to jest cisza nocna, czyli zwyczajowy czas, kiedy powinniśmy zachowywać się ciszej. Obowiązuje on od 22:00 do 06:00. W prawie pojawia się ona w kodeksie cywilnym i karny. Jeśli ktoś hałasuje, wezwijmy policję! Niektóre spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe ujmują ciszę nocną w swoich regulaminach i rozszerzają czas jej obowiązywania. Cisza dla zdrowia Specjaliści dowodzą, ze cisza to nie tylko kwestia wygody. Wyciszenie pokoju, w którym spędzamy najwięcej czasu, wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Eksperci WHO podkreślają zwłaszcza, że hałas powoduje agresję i związany z nią przewlekły stres.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Renomowana Firma zajmująca się od wielu lat zarządzaniem nieruchomościami