Jak wybrać dobrego zarządcę nieruchomości?

Liczba firm, które działając w naszym kraju oferują usługi z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomościami, rośnie coraz szybciej. Jeśli wiec naszym zadaniem jest wybór tej, która spełni oczekiwania członków wspólnoty mieszkaniowej, musimy mieć świadomość tego, że nie będzie to proste zadanie.

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zarządca wykorzystuje nowe technologie, im bowiem bardziej jest im przychylny, tym lepiej. Ponad połowa Polaków regularnie korzysta z Internetu, zdecydowana większość osób posiadających do niego stały dostęp decyduje się przy tym na regulacje za jego pośrednictwem formalności takich, jak choćby opłaty za media i czynsz. Jeśli więc zarządca udaje, że postęp technologiczny go nie dotyczy, współpraca z nim może okazać się dość skomplikowana. Wykorzystywanie najnowszych rozwiązań informatycznych przynosi zresztą korzyści każdej ze stron, okazuje się bowiem, że wspólnota mieszkaniowa może cieszyć się z szybkiego kontaktu oraz kontroli nad działalnością podmiotu zarządzającego nieruchomością. Nie można nie docenić i tego, że dzięki postępowi, działania zarządcy są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale i bardziej ekologiczne.

Wybierając zarządcę nieruchomości warto zainteresować się przede wszystkim osobą, która stwarza swoim klientom możliwość kontrolowania tego, jak kształtują się koszty utrzymania nieruchomości i rachunki za media. Coraz więcej firm odpowiada zresztą na takie zapotrzebowanie, a zaawansowane systemy Internetowe charakteryzują się nie tylko czytelnością, ale i tym, że korzystanie z nich nie jest skomplikowane. Osoby będące członkami wspólnoty mają w systemie swoje własne konta i to właśnie one pozwalają im na sprawdzanie odczytów liczników mediów oraz historii rozliczeń. System jest też przyjazny dla członków zarządu nieruchomości, ci bowiem mogą korzystać z jeszcze większej liczny praw. Nowoczesne rozwiązania przyspieszają również komunikację pomiędzy administracją budynku oraz zarządem wspólnoty, gdy więc pojawia się konieczność podjęcia błyskawicznej decyzji, nie ma powodów do obaw, że pojawią się niepokojące opóźnienia. Osoby poszukujące dobrego zarządcy nieruchomości nie ukrywają, że borykają się ze sporym problemem, okazuje się bowiem, że w zdecydowanej większości przypadków nie są w stanie wymienić choćby kilku pożądanych przez siebie cech.

Pamiętajmy zatem, że sama licencja zarządcy nieruchomości, choć wymagana, nie jest jedynym atutem, na który możemy zwracać uwagę, nie mniej istotne jest bowiem to, kiedy została uzyskana. Im okres obowiązywania jest dłuższy, tym lepiej, daje nam bowiem nadzieję na nawiązanie współpracy z osobą, która legitymuje się dużym doświadczeniem. Nie wolno zapomina i o tym, jak wiele dobrego niesie za sobą system rekomendacji, warto więc popytać o zarządcę w jego dotychczasowych miejscach pracy.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Renomowana Firma zajmująca się od wielu lat zarządzaniem nieruchomościami